skip to Main Content
882 788 693 anna@polanowska.com.pl

Tematem przewodnim jest wieczorny zgiełk miasta, żywiołowość jego mieszkańców, rozmaitość spraw. W pracach niemal namacalnie słychać gwar ludzkich rozmów i codziennej bieganiny, dźwięki ruchu ulicznego. Cykl stanowi swoistą afirmację współzależności światła i koloru – dzięki grze plam świetlistości i cienia odbiorca może z łatwością zidentyfikować charakter tętniącego życiem i rozświetlonego neonami miasta. To symboliczne przedstawienia weduty, czyli miejskiego pejzażu.
Cykl stanowi propozycję dla tych, których zgiełk miasta z całą jego różnorodnością, gwarem i pasją, przyprawia o porywy serca.

Realizacje Industrial to abstrakcyjne przedstawienia industrialnej zabudowy miejskiej. Fabryczne kominy, wysokie maszty, plątanina instalacji i ceglane ściany budynków stanowią oniryczną wizję pejzażu, który w rzeczywistości nie jest uznawany za „piękny” lub „malowniczy”.
Prace charakteryzują się dużą różnorodnością zastosowanych technik, ferią sposobów makładania farby na płótno. Dodatkowo, w części prac z tej kolekcji, do płaszczyzny obrazu włączone zostały materiały pozornie obce warsztatowi malarskiemu tj. fragmenty siatki technicznej – co tworzy dodatkowe konteksty znaczeniowe i estetyczne. To także przejaw mojej fascynacji twórczością takich artystów jak Jean Dubuffet, Antoni Tàpies czy Alberto Burri.

NOCNY ZGIEŁK / NIGHT BUSTLE, 2009, 60 x 60 cm, akryl/płótno
MOST MARZEŃ / FOLLOW YOUR DREAM, 2015, 70 x 100 cm, akryl/płótno
FABRYKA – DRUGIE ŻYCIE / SECOND LIFE, 2014, 100 x 80 cm, akryl/płótno
TRANSFORMACJE / TRANSFORMATION , 2015, 50 x 70 cm, akryl/płótno
TO MIEJSCE / THE PLACE, 2019, 80 x 80 cm, akryl/płótno z el. kolażu
KLAPS / SLATE, 2019, 100 x 80 cm, akryl na płótnie
DOWNTOWN, 2015, 60 x 80 cm, akryl/płótno
Back To Top