skip to Main Content
882 788 693 anna@polanowska.com.pl

Utrzymana w stonowanej i ściśle określonej tonacji kolorystycznej. Opiera się na palecie barw z kontinuum bieli i czerni, z istotną przewagą neutralnych szarości, beży oraz z charakterystycznym motywem złotych refleksów, powtarzającym się we wszystkich obrazach z kolekcji. Malowane warstwowo tło obrazów, stanowi niejednoznaczną, tajemniczą i hipnotyzującą kompozycję plam barwnych. Złożona faktura i przenikające się wzajemnie kolory kreują intrygującą aurę, budzą nastrój tajemniczości, nostalgii i zadumy.
Tym, co najlepiej oddaje charakter kolekcji, jest jej siła oddziaływania i wrażeniowość. To wyjątkowy przykład malarstwa wrażeniowego (które wzbudza u odbiorcy silne emocje) i intelektualnego (skłaniającego do refleksji, interpretacji, rozważań teoretycznych). Pobudza odbiorcę do poszukiwań, do podjęcia relacji z otoczeniem i próby szerszego kontekstu interpretacji.
Najważniejszym tematem przedstawienia jest człowiek i psychologiczny aspekt jego osobowości. Jemu podlegają pozostałe elementy kompozycji – niejednorodne płaszczyzny o poszarpanych i niespokojnych kształtach. Pojedyncze linie, kształty, plamy, kolory wzajemnie się przenikają, i uzupełniają. Oddziałując na siebie, tworząc bardziej skomplikowane zespoły wywołujące w widzu nastrój zadumy, nostalgii. Ostry kontrast jasnych i ciemnych partii obrazu pogłębia refleksyjność i magnetyzm przedstawienia oraz intensywność tematu.

CZŁOWIEK / MAN , 2016, 90x120, akryl na płótnie
LINOSKOCZEK / EQUILIBRIST, 2016, 92 x 65 cm, akryl/płótno
SZEPTY / WHISPERS, 2017, 100 x 81 cm, akryl/płótno
DZIKOŚĆ UDOMOWIONA / WILDNESS DOMESTICATED, 2017, 100x60 cm, akryl/płótno
WYZWOLENIE / LIBERATION, 2018, 100 x 80 cm, akryl na płótnie
BLIŻEJ CELU / CLOSER, 2017, 70X120 cm, akryl/płótno
MUZA / THE MUSE, 2016, 60 x 90 cm, akryl/płótno
Back To Top