skip to Main Content
882 788 693 anna@polanowska.com.pl
już od 0 zł miesięcznie
... możesz wypożyczyć obraz!

Idea

Powierzchnie pionowe – ściany – odgrywają kluczową rolę w stworzeniu klimatu, atmosfery i nastroju w danym wnętrzu. Tu – na wysokości wzroku – odbywa się główny spektakl emocji. Dzięki nim, czujemy się w danym pomieszczeniu dobrze, jak w domu, w którym chcieli byśmy mieszkać, bądź jak w designerskiej przestrzeni, w której chcieli byśmy spędzać (modnie) czas.

Prawdziwa sztuka (obrazy ręcznie malowane przez artystę) dopełniają wnętrze. Dodają wymiaru ekskluzywności, wyjątkowości, luksusu oraz indywidualnego charakteru.
Oferowane obrazy są wyłącznie oryginalnymi pracami, wykonanymi własnoręcznie przez artystę plastyka – Annę Polanowską. Wszystkie oferowane dzieła są własnością artystki.

Korzyści z wypożyczenia obrazów

 • Indywidualizacja przestrzeni
 • Dodanie ekskluzywności i luksusu wnętrzom
 • Modny design pomieszczeń mieszkalnych i biurowych
 • Stworzenie wyjątkowości i indywidualnego charakteru wnętrza
 • Niskobudżetowe a jednocześnie oryginalne i prawdziwe (ręcznie malowane) dekoracje ścian
Optymalizacja wyboru

Oferujemy profesjonalną pomoc w zakresie doboru stylu, kolorystyki oraz formatu obrazów do określonego wnętrza, tak, by wpisać się w modny design pomieszczeń mieszkalnych czy biurowych. Celem naszych obrazów jest podkreślenie funkcji użytkowej przestrzeni oraz uzyskanie efektów wizualnych tj. spokój, ład, harmonia czy zdynamizowanie przestrzeni i wzmocnienie energii miejsca.

Indywidualne podejście

Pomagamy Ci wybrać idealny obraz do Twojego wnętrza z naszej kolekcji (dostępnej od ręki), a jeśli nie znajdziemy tam dokładnie tego czego szukasz… wówczas namalujemy obraz dedykowany specjalnie dla Twojego domu, mieszkania czy biura. Konsultujemy też – w miarę potrzeby – rozmieszczenie przestrzenne obrazów tak, aby całość dawała niesamowity, indywidualny efekt.

Malowane do wnętrza

Wynajmujemy też obrazy namalowane specjalnie dla Ciebie – dedykowane konkretnie do Twojego wnętrza. Możemy wykonać prace w dowolnym formacie, dowolnej kolorystyce czy stylistyce. Spotykamy się u klienta, oglądamy przestrzeń i proponujemy optymalne rozwiązanie, uwzględniając potrzeby, preferencje i oczekiwania kolorystyczne, stylistyczne oraz tematyczne.

Czas

Wynajem na okres 1 miesiąca, 3 miesięcy, 6 miesięcy, 12 miesięcy, oraz wynajem okazjonalny do sesji zdjęciowych i filmowych – na 3 dni. Niższe ceny przy wynajmie na dłuższy okres.

Preferencyjne warunki

Wynajmując kilka prac płacisz mniej! Ponadto przedłużając wynajem na kolejny okres (3 bądź 6 miesięcy) otrzymasz zniżkę (około 20%) na kolejny cykl rozliczeniowy.

Brak kaucji

Nie pobieramy kaucji za obraz. W przypadku uszkodzenia obrazu bądź jego zniknięcia 🙂 zastrzegamy sobie prawo do obciążenia najemcy wartością obrazu określoną w umowie.

Cena

Ceny wyliczane są indywidualnie w zależności od wielkości prac, ich ilości i czasu wynajmu. Ceny wypożyczeń zaczynają się już od 69 zł brutto/mies. – szczegółowy cennik wypożyczenia obrazów znajdziesz tutaj. W przypadku obrazów malowanych na zamówienie, ich koszt wypożyczenia ustala się indywidualnie.

Możliwość wykupu

Jeżeli zdecydujesz się na zakup (wykup) wynajmowanego obrazu, wtedy od jego ceny odejmujemy koszt wcześniejszego wynajmu. Opcja jest szczególnie atrakcyjna dla tych osób, które mocno zżyły się z obrazem i chciałyby go sobie zostawić już na stałe. Nabywca obrazu otrzyma od nas elegancki certyfikat legalności pochodzenia dzieła sztuki.

Transport

Możemy zorganizować dla Ciebie transport obrazu do nieruchomości i jego zwrot po zakończeniu wynajmu, wraz z zabezpieczeniem obrazu na czas transportu (usługa dodatkowo płatna). Możesz też osobiście odebrać obraz z miejsca magazynowania / pracowni malarskiej w Konstancinie-Jeziorna pod Warszawą.

Ogólne zasady wynajmu

Terminy

 1. Oferujemy wynajem obrazów na okres: 1 miesiąca, 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na 6 i 12 miesięcy, bądź wynajem okazjonalny na 3 dni.
 2. Przy przedłużeniu czasu wynajmu stosujemy preferencyjne warunki pakietowe określone w ofercie dedykowanej dla każdego klienta.
 3. Przedłużenie terminu wynajmu Obrazów wymaga zgody obu Stron.

Cel / przeznaczenie / przechowywanie

 1. Obrazy wynajmowane są w celu aranżacji wnętrza.
 2. Osoba wynajmująca od momentu przyjęcia obrazów do ich zwrotu zobowiązana jest do właściwego korzystania z obrazu zgodnie z jego przeznaczeniem.
 3. Korzystanie z Obrazu może odbywać się wyłącznie przez osobę wynajmującą w miejscu wskazanym w Umowie.
 4. Obrazy nie mogą być poddane żadnym zabiegom ingerującym w ich strukturę i warstwę plastyczną i/lub zmieniającym ich stronę wizualną.

Płatności i realizacja zamówienia

 1. Obrazy przekazujemy po zaksięgowaniu płatności (nr konta zostanie podany w trakcie realizacji).
 2. Płatność dokonywana jest z góry. Płatność można dokonać w całości lub – w przypadku wynajmu na okres pół roku i roku – cyklicznie w transzach co 3 miesiące. W przypadku płatności cyklicznych opłaty należy wnosić przed rozpoczęciem kolejnych 3 miesięcy najmu.
 3. Cena najmu określona zostaje w Umowie najmu (a wcześniej w ofercie pakietowej dedykowanej dla strony zainteresowanej).
 4. Transport Obrazów na trasie pomiędzy Miejscem magazynowania/ pracownią malarską, a Miejscem korzystania odbywa się na koszt osoby wynajmującej (bądź organizowany jest osobiście przez osobę wynajmującą).
 5. W realizacji zamówienia konieczne jest podanie niezbędnych danych adresowych strony zainteresowanej.

Wykup

 1. Przy zakupie wynajmowanego obrazu koszt jego wcześniejszego wynajmu będzie odliczony od wartości obrazu, określonej w Umowie.
 2. Obraz może zostać wykupiony po terminie zakończenia najmu bądź w trakcie trwania najmu, wyłącznie przez osobę wynajmującą.

Zwrot obrazów

 1. Po okresie najmu osoba wynajmująca zobowiązana jest do zwrotu obrazu w uzgodnionym terminie.
 2. Zwrot następuje osobiście w miejscu składowania / pracowni malarskiej lub za pośrednictwem firmy kurierskiej bądź firmy transportowej na koszt osoby wynajmującej.
 3. W przypadku opóźnienia w zwrocie przekraczającego 14 dni, zostanie naliczona dodatkowa opłata za pełny miesiąc najmu według stawek standardowych określonych w Umowie.

Brak kaucji i zabezpieczenie wartości obrazów

 1. Zależy nam na tym, żeby osoba wynajmująca zwróciła nam Obrazy w takim stanie, w jakim je otrzymała. Dlatego, aby każda ze Stron była zadowolona i spokojna, sporządzamy protokół zdawczo-odbiorczy w celu rzetelnego udokumentowania stanu Obrazów i ich jakości.
 2. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia obrazów osoba wypożyczająca zobowiązana jest do uiszczenia odszkodowania za dany obraz (odpowiadającego jego wartości) według cennika określonego w Umowie.
 3. W przypadku braku zwrotu obrazów bądź opóźnienia w zwrocie przekraczającego 30 dni, osoba wynajmująca zobowiązana jest do zapłaty odszkodowania odpowiadającego wartości Obrazów według cennika podanego w Umowie, a my zastrzegamy sobie prawo do wystawienia FRV na tą kwotę.

Prawa autorskie

 1. Wszystkie wynajmowane obrazy są własnością artystki (stanowią oryginalne prace, wykonane własnoręcznie przez artystę plastyka – Annę Polanowską). Ich reprodukowanie, fotografowanie, filmowanie oraz inne sposoby utrwalania i powielania Obrazów stanowiących przedmiot Umowy jest niedopuszczalne, bądź wymaga pisemnej zgody Wynajmującego.
 2. Osoba wynajmująca może wykorzystać materiał fotograficzny bądź filmowy (zawierający wizerunki wynajmowanych Obrazów) – na potrzeby własne, bądź w celu promocji oferty sprzedaży nieruchomości, w której znajdować się będą Obrazy (w tym m.in. w szczególności: przygotowania oferty sprzedażowej, zdjęć i filmów promujących nieruchomość, publikowania w/w na banerach, szyldach, bilbordach promujących nieruchomość do sprzedaży raz w portalach i serwisach internetowych).

Na wszelki wypadek

 1. Zastrzegamy sobie (tak na wszelki wypadek) prawo zerwania umowy z powodu nie dotrzymania warunków umowy przez osobę wynajmującą.
 2. Szczegółowe zasady wynajmu wynikają z Umowy Wynajmu Obrazów.
Back To Top