skip to Main Content
882 788 693 anna@polanowska.com.pl

Tytuł wystawy: SYNERGIA SZTUKI I WNĘTRZA
Miejsce: Galeria Sztuki Grodzka, Kraków
Data: maj/czerwiec 2016

Kurator wystawy: Małgorzata Wasilewska

Obraz nie kończy się na płótnie! Ta myśl stanowiła motyw przewodni dla stworzonej przeze mnie koncepcji wystawy w Galerii Sztuki Grodzka oraz eventu artystycznego, łączącego w sobie dwa media: malarstwo i architekturę – czyli obrazy i wnętrza, z którymi te obrazy koegzystują. Moim celem było przedstawienie malarstwa w szerszym kontekście – w ciągłości i korelacji z przestrzenią, która je otacza.

Energia obrazu stanowi przedłużenie energii miejsca i na odwrót. To wzajemne wzmacnianie wrażeniowości i siły oddziaływania na odbiorcę. Dlatego każdy obraz (określony przez indywidualną kolorystykę i formę przedstawienia) wymaga innego wnętrza.

Wystawa składała się z trzech – odmiennych stylistycznie – kolekcji: (1) malarstwa geometrycznego, (2) kolekcji monochromatycznej, (3) kompozycji abstrakcyjnych. Wybrane obrazy zostały zaprezentowane nie tylko na ścianach Galerii, lecz także we fragmentach specjalnie zaaranżowanych wnętrz (co dzięki sprzyjającej pogodzie odbyło się na patio kamienic przy ul. Grodzkiej w Krakowie).

Więcej o przebiegu i idei performance SYNERGIA SZTUKI I WNĘTRZA możesz poczytać tutaj.

Back To Top