skip to Main Content
882 788 693 anna@polanowska.com.pl

HOME STAGING - Szybki start

KURS ONLINE

17 – 18 czerwca 2021 r. (czwartek, piątek)

Kurs obejmuje dwie sesje szkoleniowe, po 4 godziny każda:

 • 17 czerwca (czwartek) godz. 10:00 – 14:00
 • 18 czerwca (piątek) godz. 10:00 – 14:00

Online LIVE

Zajęcia prowadzone będą w pełni online (LIVE) w niewielkiej grupie. Wszyscy uczestnicy spotkają się wirtualnie (i wzajemnie zobaczą) na platformie w której prowadzone będzie szkolenie. Każdy będzie miał możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach, zadawania pytań, dyskusji. Mała, kameralna grupa uczestników ma zagwarantować przede wszystkim konwersacyjny charakter szkolenia, możliwość bieżącej interakcji, zadawania pytań przez uczestników szkolenia oraz adiustacji omawianego materiału względem aktualnych potrzeb uczestników.

Ze względu na kameralny charakter kursu i mocno ograniczoną liczbę uczestników – przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Program w skrócie

 • Główne cele i wyzwania home stagingu
 • Zakres działań w ramach realizacji HS
 • Zasady szybkiego dekorowania przestrzeni
 • Facelifting i elementy stylizacji wizualnej
 • Etapy realizacji czyli HS krok po kroku
 • Home staging dla różnych pomieszczeń
 • Case: diagnoza i leczenie nieruchomości
 • Recepty: co się sprawdza i czego unikać
 • Najczęstsze błędy w HS i w prezentacjach

Starannie przemyślany, przygotowany i sprofilowany. Trafia w sedno sprawy!

 • Praktyczna wiedza
 • Ćwiczenia i kejsy
 • Listy kontrolne

Dlaczego Home staging?

HOME STAGING to metodologia / proces przygotowania nieruchomości do sprzedaży oraz jej prezentacji, którego celem jest uzyskanie NAJWYŻSZEJ CENY oraz NAJKRÓTSZEGO CZASU sprzedaży przy jednoczesnym poniesieniu NAJNIŻSZYCH NAKŁADÓW finansowych.

 • Po co ten cały home staging czyli jak uzyskać efekt WOW!
 • Relacja Efekt – Czas – Pieniądze jako podstawa HS
 • Facelifting i stylizacja nieruchomości do sprzedaży
 • Praktyka czyli co sprawdza się w praktyce a czego unikać
 • Projekt HS krok po kroku od początku aż do końca

„HS to nie sztuczność. To tworzenie naturalności i codzienności we wnętrzu – tego co potrzebne w życiu codziennym” – Anna Polanowska

Po prostu warto się tego nauczyć.

DLA KOGO?

Szkolenie „HOME STAGING SZYBKI START” stanowi zwięzłe wprowadzenie w tematykę home stagingu dedykowane aktywnym uczestnikom rynku nieruchomości, w szczególności pośrednikom obrotu nieruchomościami.

W JAKIM CELU?

Celem szkolenia jest prezentacja szybkich, prostych i skutecznych metod przygotowania nieruchomości do sprzedaży i/lub wynajmu. To uniwersalna instrukcja „modelowania” nieruchomości pomieszczenie po pomieszczeniu tak, by przy minimalnym nakładzie czasu i środków uzyskać optymalne efekty optyczne/aranżacyjne i tym samym podnieść jakość prezentacji nieruchomości na konkurencyjnym rynku.

Z JAKIM EFEKTEM?

Po ukończeniu kursu uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę oraz przydatne narzędzia tj. listy kontrolne (checklisty), kwestionariusze itp. ułatwiające im praktyczne przeprowadzenie szybkiej, efektownej i przede wszystkim skutecznej metamorfozy wnętrza.

Formuła

Program szkolenia został oparty na studiach przypadku (case study) różnych realizacji home stagingowych, analizie metamorfoz nieruchomości – PRZED i PO oraz w oparciu o szeroką dokumentację fotograficzną. Wiedza ogólna ograniczona jest do praktyki realizacji HS.
Podczas zajęć dokonany zostanie także przegląd wybranych ofert dostępnych w Internecie wraz z ich omówieniem oraz szczególnym podkreśleniem technik które sprawdzają się w pracy home stagera oraz praktyk, których należy unikać.

 • 8 GODZIN ZAJĘĆ. W dwóch sesjach szkoleniowych – po 4 godziny każda
 • 100 SLAJDÓW. Początkowo było ich 100, teraz jest już 300 🙂
 • 40 STRON MATERIAŁÓW. Przydatne do użytku także po zajęciach
 • 10 LIST KONTROLNYCH. Do wykorzystania w praktyce „od zaraz”

Program kursu HS Szybki start

01
GŁÓWNE CELE I WYZWANIA HOME STAGINGU
02
ZAKRES DZIAŁAŃ W RAMACH REALIZACJI HS
03
ZASADY SZYBKIEGO DEKOROWANIA
Po co ten cały home staging? Depersonalizacja wnętrza, czyli wnętrze jako świeży produkt. Wpływ HS na potencjalnego klienta. Efekt pierwszego wrażenia. Sprzedaż tzw. lifestyle – stylu życia. Korzyści i trudności płynące z działań HS dla pośredników w obrocie nieruchomościami.Relacja Efekt–Czas–Pieniądze. Home staging = Szybkie i tanie metamorfozy. Minimalizowanie kosztów i maksymalizowanie efektów wizualnych. Uwzględnianie ograniczeń wynikających ze specyfiki rynku i zawodu. Różnica pomiędzy home stagingiem a projektowaniem wnętrz.Podstawowe zasady szybkiego dekorowania wnętrza i obszary działań praktycznych. Oczyszczenie i uporządkowanie przestrzeni, zapanowanie nad chaosem. Naprawy i odświeżenie wnętrza. Stwarzanie klimatu i atmosfery. Kreowanie i wizualizacja stylu bycia i życia w nieruchomości.
04
NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W HS I PREZENTACJACH
05
ETAPY REALIZACJI CZYLI HS KROK PO KROKU
06
CASE: DIAGNOZA I LECZENIE NIERUCHOMOŚCI
Fakty i mity home stagingu. Błędy popełniane najczęściej w home stagingu i przy prezentowaniu nieruchomości. Brak pomysłu, scenariusza, zapominanie o celu działań HS, rozminięcie się z rynkiem, niedopasowanie, „pojechanie po taniości”, przesadna / sztuczna / niepraktyczna stylizacja, przeinwestowanie.Scenariusz i etapy metamorfozy wnętrza. Diagnoza wstępna. Pomysł / idea / projekt. Schemat kolorystyczny i tworzenie tzw. moodboardu. Określanie budżetu. Opracowanie listy produktowej. Organizacja akcesoriów dekoracyjnych i dodatków. Wykonanie i wdrożenie projektu HS.Określenie targetu (grupy docelowej) odbiorców i analiza potrzeb klienta. Określenie mocnych i słabych stron nieruchomości. Oszacowanie, jak prezentują się konkurencyjne oferty. Wyznaczenie celów i dążeń: co chcemy uzyskać, co wzmocni atrakcyjność, wreszcie jak to wykonać.
07
FACELIFTING I ELEMENTY STYLIZACJI
08
HOME STAGING DLA RÓŻNYCH POMIESZCZEŃ
09
RECEPTY: CO SIĘ SPRAWDZA I CZEGO UNIKAĆ
Zasady doboru kolorystyki względem oczekiwań HS, psychologia koloru. Zasady łączenia barw we wnętrzu, koło barw. Sposoby na optyczne poprawienie proporcji wnętrza. Funkcje, przeznaczenie i kompozycja przestrzeni, wydzielenie stref o dedykowanym przeznaczeniu.Zauroczenie już od (pierwszego) wejścia. Kuchnia sercem domu, jadalnia. Pokój dzienny / salon na każdą okazję. Relaks i energia w pokoju dziennym, relaks i wyciszenie w sypialni. Łazienka jako domowe SPA. Pokoik dziecięcy. Schowki, garderoby, przechowywanie. Taras, balkon, ogród.Konkretne wskazówki i porady jakie rozwiązania sprawdzają się w praktyce a czego unikać. „Triki i myki” dekoratorskie, finalny dobór detali realizacyjnych. Dekoracja ścian, wykorzystanie elementów sztuki. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i utrzymanie jej w stanie „stagingowym”.

O Trenerce

art. plast. ANNA POLANOWSKA

 • Certyfikowany home stager
 • Trener i audytor HS
 • lic. pośrednik w obrocie nieruchomościami (FPPRN)

W zakresie home stagingu autorka samodzielnych realizacji oraz konsultantka i audytorka prac wykonywanych przez innych home stagerów i pośredników nieruchomości. Sprawuje opiekę kreatywną i artystyczną nad wystrojem nowoczesnych przestrzeni biurowych.

„Atmosfery nie da się kupić. To Ty jako home stager ją tworzysz” – Anna Polanowska

Anna umiejętnie łączy sztukę i realia biznesowe. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa. Jako office manager międzynarodowej firmy deweloperskiej zajmowała się operacyjną działalnością biura.

Ukończyła studia podyplomowe pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami oraz studia w języku angielskim z zakresu ekonomiki architektury i przestrzeni. Do 2014 r. licencja państwowa pośrednika w obrocie nieruchomościami, obecnie licencja pośrednika Federacji PPRN. Dobrze zna realia rynku nieruchomości i z praktyki wie na ile prawidłowo przeprowadzony home staging przyczynia się do skutecznej sprzedaży nieruchomości.
Malarka, członek Związku Polskich Artystów Plastyków ZPAP i International Association of Art IAA. Prace wystawia na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (m in. Bazylea, Londyn, Nowy Jork, Litwa) oraz wykorzystuje w praktyce home stagingowej i przy aranżacji wnętrz. Animatorka inicjatyw artystycznych, kurator wystaw, uczestnik akcji społecznych. Uważa że zarówno w działalności twórczej jak i na rynku nieruchomości ważna jest wzajemna pomoc i współpraca.

W wolnym czasie planuje kolejne działania twórcze i biznesowe. Czynnie udziela się także w mediach społecznościowych.

Prywatnie mama 5-letniej (już) Poli i niezmiennie żona swego męża Adama.

Do kursu pozostało tylko…

Zapisz się już dziś

Termin szkolenia: 17 i 18 czerwca 2021 r.
CENA: 360 zł. Cena obejmuje VAT.
Cena obejmuje:
Dwie czterogodzinne sesje szkoleniowe
Materiały edukacyjne w wersji elektronicznej
Certyfikat ukończenia kursu online (w wersji elektronicznej)


Dane do przelewu opłaty za zajęcia:

polanowscy.pl spółka z o.o.
ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa
91 1140 1010 0000 3706 9100 1001
mBank Oddział Korporacyjny w Warszawie

Back To Top